• تهرانپارس ، خ شهید محمود آمینه بزرگراه رسالت، پلاک 213، طبقه2، واحد7

  • 021-77295097 0912-8099518

  • شنبه تا پنجشنبه۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر

comment در جاوااسکریپت

در زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت از کامنت ها (Comment) برای توضیح کدهای جاوااسکریپت استفاده می شود. توضیحات توسط مرورگر اجرا نمی شوند و فقط به جهت توضیحاتی برای خود ما است که اگر بعدها به کد خود مراجعه کردیم متوجه بشیم که این کد چه کاری انجام می دهد. اما درنظر داشته باشید که از نظر Clean Code بهتر است کد خود را طوری بنویسید که نیازی به توضیح در رابطه با اون کد نباشد و خود کد به اندازه کافی گویای کاری که انجام می دهد باشد.

توضیحات تک خطی

توضیحات خطی به این شکل هستند که تنها یک خط comment می شود و جاوااسکریپت این خط را درنظر نمی گیرد و بنابراین در زمان اجرا، این خط توسط مرورگر اجرا نمی شود. توضیحات تک خطی در زبان جاوااسکریپت با // شروع می شوند. مثال زیر نحوه استفاده از توضیحات تک خطی را نشان می دهد:

آموزش جاوااسکریپت

شما همچنین می توانید از توضیحات تک خطی در انتهای هر خط از دستورات جاوااسکریپت استفاده کنید. مثال زیر نحوه انجام این کار را نشان می دهد:

آموزش javascript

توضیحات چند خطی

توضیحات چند خطی در زبان جاوااسکریپت با /* شروع و با */ به پایان می رسند. هر متنی که درون /* و */ قرار بگیرد توسط جاوااسکریپت نادیده گرفته می شود. مثال زیر نحوه استفاده از توضیحات چند خطی را نشان می دهد:

دوره آموزش طراحی سایت

شما همچنین می توانید از Comment ها برای تست کردن کدهای خود استفاده کنید. در حین توسعه برنامه لحظه هایی هست که قصد ندارید کدی را پاک کنید اما می خواهید به نحوی برای لحظه ای اثر آن کد در برنامه را غیرفعال کنید تا خروجی برنامه را در این حالت ببینید، در این زمان شما می توانید آن خط یا خطوط از کد را با استفاده از کامنت غیرفعال کنید.

دوره آموزش جاوااسکریپت